top of page
Пошук

Скільки податків українцям треба платити в інших країнах та в Україні?

Універсальної та простої відповіді ви не знайдете — але головні моменти з нашого досвіду консультування власників бізнесу, які переїхали в інші країни, ми сьогодні розповімо. Які ТОП-5 запитань ставлять українці за кордоном про податки:

1. Чи дійсно українська влада дізнається про мої рахунки в банках за кордоном?

З 01.07.2023 року повноцінно запрацює український закон про CRS. Серед основних його змін — податкова зможе отримати дані від іноземних фінансових установ про залишки коштів на рахунках українців

2. Чи треба мені платити податки з міжнародної допомоги?

Якщо ви переїхали за кордон та отримуєте лише фінансову підтримку від іноземної держави чи міжнародних фондів, вам не потрібно декларувати ці кошти та сплачувати з них податки.

3. Чи потрібно українському ФОПу, який живе за кордоном, платити податки в Україні?

Якщо ви зареєстровані в Україні як ФОП, ви зберігаєте статус українського податкового резидента на час вашої реєстрації ФОПом. Якщо ви переїхали до іншої країни та виконали вимоги для того, щоб набути статус податкового резидентства там (наприклад, живете там понад 183 дні за останній рік), ви опиняєтеся в не дуже приємній ситуації: — з одного боку, ви повинні сплачувати всі податки, які передбачені податковим законодавством іноземної країни, де ви тимчасово живете — з іншого боку, якщо ви не закривали ФОП в Україні, за вами зберігається обов'язок сплатити податки з отриманих доходів до української податкової

4. Чи має українець, який працює за кордоном, платити податки двічі?

Тут ситуація простіше: потрібно перевірити, чи уклала Україна угоду про уникнення подвійного оподаткування з країною, де ви працюєте. Якщо так, то в цій угоді є перелік умов і документів, які вам потрібно буде зібрати, щоб не платити зайві податки з особистих доходів (зокрема, із зарплати) в цій країні та в Україні. Якщо ваш іноземний роботодавець сплатив за вас податок із заробітної плати, ви маєте надати українській податковій цю довідку та додаткові документи та доплатити різницю в ставках ПДФО (якщо вона нижче за 18%), а також доплатити з цієї суми 1.5% військового збору.

5. Що має робити українець, який відкрив бізнес за кордоном?

Українці повинні повідомити ДПС, що вони відкрили контрольовану іноземну компанію (КІК) і подати податкову звітність щодо такої компанії в Україні. Якщо не виконати якоїсь із вимог про КІК, ви ризикуєте отримати штрафи на кілька сотень тисяч гривень!

15 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page