Наша відповідь: Так! Але є нюанси
Саме про них Марина Томаш, CEO Tomash Consulting, розпитала представників ДПС на вебінарі від International Advisers Association: https://bit.ly/TC_v806
Ось кілька важливих тез на основі найчастіших запитань від підприємців про КІК:
Чи потрібно подавати повідомлення про кожне набуття чи втрату частки в КІК (незалежно від розміру), чи лише про такі дії, які призводять до зміни ознак контролера?
Треба подавати повідомлення, якщо ви: — набули статусу контролера (але до цього його не мали) — втратили статус контролера — просто збільшили свою частку як контролер
У цьому повідомленні ви вказуєте саме той обсяг частки, який ви набули або втратили.
Не треба подавати повідомлення, якщо ви не були контролером і після придбання нової частки ним не стали
Важливо: поки що не розроблена нова форма повідомлення про КІК, де в окремих графах ви вказуєте старий і новий розмір часток. Тому вказуйте в додаткових відомостях у коментарях — який обсяг володіння в КІК був у вас до цього.
Що мені буде, якщо я не вкажу ІПН й додаткових даних інших співвласників — контролерів?
Вам як контролеру, який добросовісно подав повідомлення про себе, нічого не загрожує. ДПС шукає за своїми даними та міжнародними реєстрами інших співвласників — контролерів і сама просить у них подати відповідні повідомлення.
Якщо я як громадянин України реєструюся підприємцем за кордоном, чи вважаюся я контролером у розумінні КІК?
Ні, аналог ФОП за кордоном КІК не вважається і відповідно повідомляти про це за вимогами КІК не потрібно.
Як правильно вказати в повідомленні про КІК інформацію про те, що я закрив (ліквідував) компанію як юридичну особу за кордоном?
Поки що у формі повідомлення про КІК такого поля немає, тому достатньо вказувати як причину втрату фактичного контролю
Слідкуйте за податковими порадами для підприємців і будьте в курсі про головні податкові зміни разом з Tomash Consulting!
Comments