top of page
Пошук

Військовий облік на підприємстві: нові вимоги та збільшені розміри штрафів

17 травня 2024 року Президент України підписав Закон України 3696-IX (законопроєкт №10379) щодо посилення відповідальності за військові правопорушення. У цій редакції було виключено кримінальну відповідальність і визначено розміри штрафів для громадян і посадових та юридичних осіб.


Марина Томаш, CEO Tomash Consulting, та Ірина Карліна, керівник напряму бухгалтерського обліку Tomash Consulting, розібрали головні зміни Закону та як він вплине на бізнес.


З моменту оголошення воєнного стану в Україні питання ведення військового обліку увійшло в топ найактуальніших питань у кадровій системі. Вимоги законодавства до роботодавців щодо ведення військового обліку є обов’язковими для виконання усіма підприємствами, установами, організаціями та органами влади.


Якщо військовий облік на підприємстві не впроваджено, до відповідальності першочергово притягається керівник підприємства. Якщо облік ведеться з порушеннями порядку ведення військового обліку — до відповідальності притягається керівник або особа, відповідальна за ведення військового обліку.


До набрання чинності Законом №3696-IX штраф за неведення військового обліку чи ведення з порушеннями вимог порядку складав від 5 100 грн до 8 500 грн.


Тепер же під час воєнного стану штрафи складатимуть від 17 000 до 22 500 грн — для громадян, від 34 000 до 59 500 грн — для посадових та юридичних осіб.


Такий штраф загрожуватиме, зокрема, якщо ви як підприємець:


  • не подали потрібні для ТЦК документи щодо ведення військового обліку

  • не передали перелік військовозобов'язаних працівників

  • взяли на роботу співробітників, які не стоять на військовому обліку

  • не передали працівникам повістки, виписані на їхнє ім'я ТЦК

  • не забезпечили своєчасне прибуття працівників до ТЦК


Потенційно цей штраф можна буде отримати за кожне таке порушення.


Справи про порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію і, відповідно, справи щодо порушення роботодавцями правил військового обліку як складової такого порушення розглядають ТЦК.


Від їхнього імені розглядають справи про адміністративні правопорушення і накладають адміністративні стягнення керівники ТЦК (стаття 235 КпАП).


Військовий облік на підприємстві є доволі складною процедурою, що потребує більш детального вивчення та допомоги кваліфікованих фахівців.


Не ризикуйте вашими працівниками та оборотними коштами бізнесу: уникніть можливих негативних наслідків для вашої компанії та звертайтеся до Tomash Consulting з питань організації та ведення військового обліку на підприємстві.


Ми запустимо військовий облік на вашому підприємстві та надамо ґрунтовну консультацію, як саме потрібно його вести відповідно до всіх нових правил!


Пишіть ваш запит на пошту m.tomash@tomashconsulting.com або в наш бот у Telegram: https://t.me/TomashConsultingBot

16 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page